Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Letný festival mládeže v Košiciach nebude, nie je politická vôľa (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

EYOF

Chcem veriť, že toto rozhodnutie sa ukáže za daných podmienok a chýbajúcej dostatočne finančnej podpore ako správne. Keď už nebudeme tlačení šibeničným termínom, tak že sa podarí zrekonštruovať a dobudovať športoviská na území mesta, hlavne starú športovú halu, krytú plaváreň, Národné tenisové centrum a ďalšie. Takisto verím, že toto rozhodnutie nebude mať vplyv na dôstojnú rekonštrukciu školských internátov. Budem rád, ak v dohľadnej dobe mesto zverejní plán obnovy športovísk aj s reálnymi termínmi a financiami na to určenými.
 
Hodnoť

LFMK nebude? Tak nebude!

Predsa nikto nemôže chcieť od bývalého vedenia "všetkého", aby sa podieľalo na získavaní peňazí, vydávaní energie a zdrojov na úspech LFMK (lebo mešec s euráčikmi na akciu stále drží súčasný "zlepenec"). Nie je predsa normálne, aby slávu po možnom úspechu LFMK v budúcnosti, ale po prehre v parlamentných voľbách 2020, zlízalo nové vedenie mesta. Košice-Nekošice. Nevďačných občanov mesta treba exemplárne potrestať.
 
Hodnoť

Doteraz

mali v Košiciach za najväčšieho Judáša: Andera Kvašňáka.Zradil,prestúpil do Sparty a do košickej brány strieľal góly.To bolo piskotu a skandovania: Judáš,Judáš.... Teraz ho však vysoko prekonáva s.Raši !!
Zradil mesto,zničil šport v meste.....a to len a len pre politickú karieru!
 
Hodnoť

 

Je smiešne obviňovať Polačeka z neschopnosti, keď Raši s kumpánmi prehrhali "polčas rozpadu". Okrem toho načo za každú cenu premrhať neskutočné peniaze, ktoré chýbajú v meste. Smeráci to jednoducho nezvládli, nechali pre nové vedenie mesta časovanú bombu a ešte sa z toho rehocú.
 
Hodnoť

Tešim sa

p. Primátor, priatelia v Poprade vám dlžia čestné miesta na tribúne pre otvárací ceremoniál. Pretože oni to za kratší čas a tie isté peniaze dokážu.
 
Hodnoť

Volejbal

Pán primátor, v meste máte poriadny volejbalový ligový klub. Víťaz Slovenského pohára a jeden z top adeptov na víťazstvo v celej dlhodobej súťaži. Tento klub hrá vo veľmi nevyhovujúcej hale. Odporúčam pozrieť sa na to a pomôcť im. Nemáte tam len hokej. Volejbalové Košice túto sezónu dosiahnu oveľa viac.
 
Hodnoť

držím

Palce
 
Hodnoť

"Fascinoval" ma projekt

Národného tenisového centra. Hala pre tisíce divákov s otváracou strechou s jedným tenisovým kurtom. V meste kde mužská či ženská reprezentácia hrá raz za veľa rokov. V meste kde nie je žiaden medzinárodný tenisový turnaj o ktorom by vedeli už len v Poprade či Budapešti. A keby aj bol nejaký medzinárodný zápas, turnaj.... je tu na pár dní Steel aréna do ktorej dal štát stá milióny korún. Len za peniaze na Moškove a Rašiho "Národné tenisové centrum" sa dá vybudovať niekoľko krytých a desiatky otvorených tenisových kurtov. Dokonca aj tam kde malo stáť to "národné...". Provízny systém z mládežníckej olympiády priam kričí...........
 

Konečne

presne trafene!
 
Hodnoť

Praca starostu je starat sa,

za to je plateny.Ked sa nestara,je zbytocny. Kosice su sympaticke mestecko,ale najdolezitejsie je,treba ho v prvom rade spojit s Prespurkom,teda zo svetom.
 

Súhlas,

Prespork je sympaticke mestecko,ale najdolezitejsie je,treba ho v prvom rade spojit s Viedňou,,teda zo svetom.
 

Vieden a Pressburg

dokonca Bratislava, za poslednych sto rokov svojej existencie boli odjakziva nielenze spojene ale vzdy aj prepojene v mnohych sferach zivota.Som toho zivym svedkom.
 
Hodnoť

 

Tá olympiáda bola biznis projekt, ktorý počítal s víťazstvom primátora zo Smeru. Umelo vytvorený časový tlak, predražené rekonštrukcie na poslednú chvíľu, ktoré by vykonávali "naši ľudia". Už sme to videli v praxi počas EHMK 2013. Dobre, že to Polaček zrušil.
 
Hodnoť

hahaha

ujo Fico povedali, že na východe nie je nič ... no kdesi som čítal, že vraj Košice mesto športu ,... tak preto ficov kolega Raši získal aj titul Košice mesto športu ... na papieri ... :)
 
Hodnoť

Zodpovedné rozhodnutie

Za daných podmienok urobili poslanci zodpovedné rozhodnutie, v ktorom niet víťaza. Odmietnutím absolútne nepripravenej mládežníckej olympiády EYOF 2021, ktoré schválili poslanci mestského zastupiteľstva, sa skončilo politické vydieranie samosprávy Košíc vicepremiérom pre investície R. Rašim. Po jeho dlhodobej nečinnosti v príprave podujatia je odmietnutie primeraného spolufinancovania vládou jeho ďalšou obštrukciou voči obyvateľom mesta, ktoré údajne tak ľúbil, pokiaľ bol primátorom.
Aj keď osemdňový športový sviatok nebude, domáci športovci neprídu o sľúbenú športovú infraštruktúru, ktorá mala byť dobudovaná v rámci EYOF. Uznesením sa mesto zaviazalo k vypracovaniu akčného plánu na jej dobudovanie v celkovej výške do 10 miliónov €. Otázka vybudovania národného tenisového centra zostáva naďalej otvorená. Milióny vyčlenené vládou na opravu vysokoškolských internátov majú byť zachované. V opačnom prípade by to bol len dôkaz o tom, že Rašiho pomsta Košiciam za svoju volebnú prehru nekončí.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

Som

presvedčený o správnosti rozhodnutia zastupiteľstva Košíc. Rašista to organizovane smer oval do časovej tiesne, aby naši ľudia mohli dojiť štátnu a mestskú kasu s tou najlepšou výhovorkou, lebo reprezentácia republiky a to je ozaj ušľachtilý cieľ, ktorý by naši ľudia v smerefico naplnili do bodky.
 
Hodnoť

 

Raši bol členom judistického klubu v Košiciach.Niekedy tento klub zastrešovali VSŽ.Po revolúcii košické judo veľmi upadlo,dnes prežíva len vďaka vynikajúcim športovcom a ešte lepším ľuďom,ktorí všetok svoj čas a energiu venujú deťom a mládeži.Fungujú v skromných podmienkach,ale klub šliape ako stroj,aj dnes sa jeho členovia vrátili zo súťaže s medailami.Za celý čas primátorovania Raši svojej športovej alma mater nedal z rozpočtu mesta ani cent,aj keď to pre neho nebol žiaden problém.Hlavne,že keď boli v meste oslavy 60-teho výročia založenia juda,neváhal sa zúčastniť osláv a všetkým pripomenúť,čo všetko pre šport v meste ako primátor urobil.To je on,prospechár, ktorý nikdy nič neurobí bez toho,aby z toho osobne neprofitoval.
 


Najčítanejšie


 1. Vanda Tuchyňová: Hrozí v okolí Žiliny ekologická havária? Každá väčsia búrka môže vyliať nebezpečný odpad 217
 2. Martin Fletcher: Vladimír Kiseljov zahájil v Hradci Králové svou výstavu pod názvem: Zkušenosti srdce 204
 3. Miriama Letovanec: Čo so štátnymi nemocnicami...? Rozhodujme na základe dát... 198
 4. Nikoleta Čáková: Ukončime koronakrízu ! - výzva psychológa vláde, novinárom a ľuďom 94
 5. Jaroslav Vidan: Pozdrav pápeža Františka ministrovi Krajčimu ! 83
 6. Věra Tepličková: Ešte pred tromi mesiacmi trestný čin. Dnes? Možná podmienka. 65
 7. Mišo Šesták: Utekáč: Keď vám zamestnávateľ zničí zdravie 50
 8. Lórant Kulík: Fotoglosa: Motoristovi nehrozí, že rúška zabudne doma 38
 9. Michal Šimečka: Čo pre nás znamená Orbánov glóbus s Veľkým Uhorskom 38
 10. Marek Mensák: Rodičia vyzývajú k celonárodnej diskusii o vízii školstva 35

Rebríčky článkov


 1. Olívia Lacenová: IPO Warner Music „bodovalo“ napriek koronakríze
 2. Gabo Németh: Rozchod
 3. Eva Rohrman Madová: Španielske nehnuteľnosti a korona kríza
 4. Marek Mensák: Rodičia vyzývajú k celonárodnej diskusii o vízii školstva
 5. Július Kovács: Boris od mafiánov k presedovi parlamentu plus video
 6. Marek Tencer: Premiér Matovič už udržuje núdzový stav v rozpore zo zákonom
 7. Martin Žilinčík: Smer Komjatice
 8. Gabo Németh: Corona vírus - 19 a premiér SR Igor Matovič
 9. Samuel Chrťan: Jedna vec, v ktorej mal Slota pravdu
 10. Lubomir Zahora: Korona a kyberkriminalita


Už ste čítali?