KEĎ JE DOBRE HÁDAJME SA, KEĎ ZLE SPOLUPRACUJEME

Autor: Jaroslav Polaček | 6.11.2020 o 20:08 | Karma článku: 3,69 | Prečítané:  994x

Neberte to, ako návod. Hádať sa a doťahovať, je často zbytočné a my v Košiciach sa dokážeme hádať, aj keď to nie je treba. Občas to ale môže aj pomôcť veci.

Skôr som chcel ale písať o tej druhej polovici nadpisu. Máme totiž za sebou ťažké dni a týždne, ale vďaka spolupráci ich zvládame. Testy v Košiciach dopadli na výbornú. Zvládli sme to logisticky, s chladnou hlavou, ale čo je najdôležitejšie, zvládli sme to zdravo. Spomedzi regiónov sme mali opäť nízke čśla pozitívnych. To nie je náhoda, ale z veľkej časti aj výsledok včasných opatrení a dobrej spolupráce. 

TESTOVANÍM NA LETISKU SME PREKVAPILI VŠETKÝCH 

Mnohí si to už nebudete možno pamäteť, ale aj prvú vlnu Korony sme zvládli spomedzi regiónov najlepšie. Ja si naozaj nemyslím, že je to náhoda. Keď ide do tuhého, vieme sa spájať a nachádzať netradičné riešenia. Potvrdilo sa to aj teraz. Je jedno, kto má ake politické tričko, všetci ťahali na maximum. Ako jedno z mála miest, sme mali vo viacerých častiach Košíc drive-in testovanie z áut. Vrcholom bolo testovanie na letisku, o ktorom sa písalo a hovorilo, asi v každom médiu, nielen na Slovensku. Mňa ale najviac teší, že ste to chválili najmä vy Košičania. Ľudia v politike sú zvyknutí skor na kritiku, ja nie som výnimkou, tak teraz veľmi potešili slová chvály. 

A ČO TERAZ?

Testovať sa ísť dať nemusíme. To je fakt. Problém ale môžu mať tí, ktorí napríklad kvôli práci budú musieť ísť do regiónu, kde sa testuje aj druhý krát. Tam budete budúci týždeň potrebovať aj ďalší test. Preto sme v Košiciach zriadili, najmä v spolupráci s mestskou časťou Nad Jazerom, aj druhé kolo testovania. Trochu ma mrzí, že štát náklady s týmto testovaním Košiciam nepreplatí, lebo testovať nemusíme, ale chceme pre Košičanov urobiť maximum, čo je v našich silách. Podrobné informácie nájdete v médiách, na našich stránkach, ale najmä na korona.kosice.skTak zostaňme zdraví a držme si palce, aby sme sa čo najskôr vrátili do bežného života. Potom sa opäť môžme na niečom menej dôležitom schuti aj pohádať. Pekný víkend Kočičania.  
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?