Pre Košice chceme postaviť poriadnu plaváreň, ale...

Autor: Jaroslav Polaček | 2.12.2019 o 19:45 | (upravené 3.12.2019 o 13:34) Karma článku: 10,04 | Prečítané:  5523x

Mesto je pripravené ju za približne 6-8 miliónov eur postaviť v troch etapách. Na svoje si prídu plavci, pólisti, na ktorých sa tiež v projekte myslelo a aj rodiny s deťmi. Potrebujeme však dohodu s mestskou časťou...

Už niekoľko mesiacov pracujeme na projekte novej plavárne. Plaváreň je slabé slovo. Košice majú šancu byť konečne mestom, z ktorého nám ľudia neodchádzajú za plávaním a rekreáciou do iných miest alebo do Maďarska. V súčasnosti to tak žiaľ je. Pre druhé najväčšie mesto na Slovensku, je to veľmi zlá vizitka.

MODERNÁ PLAVÁREŇ S TOBOGÁNMI A RELAXAČNÝM KOMPLEXOM NAMIESTO ČH

Mestská krytá plaváreň je z núdze cnosť a nie miesto, ktoré by Košičania vyhľadávali. Každoročne je v obrovskej strate a pre rozpočet Starého mesta enormne zaťažujúca. Mesto teraz dalo ponuku starostovi a poslancom tejto mestskej časti na odkúpenie plavárne. Chceme im pomôcť, ale namiesto toho, aby sa tešili, že nebudú viac musieť dotovať starú plaváreň, ale ušetrené peniaze môžu dať na rozvoj svojej mestskej časti, rozhodli sa starosta s poslancami hrať nepochopiteľnú hru na pobúrených ponukou mesta. Všetci vrátane riaditeľa plavárne pritom dobre vedia, že vo vlastnej réžii nikdy nedokážu dať plaváreň do stavu, aby sa ľuďom páčila. Hovoria, že ju možno predajú súkromníkovi za viac. Lenže asi si nevšimli, že súkromníci plavárne na Slovensku nevlastnia. Nie je to zaujímavý biznis. Ak má byť kvalita a zároveň nízke ceny, nie je možné aby plaváreň mal v rukách podnikateľ. Preto plavárne vlastnia mestá a nezarábajú na nich. Robia to pre ľudí.

O ŠANCI MAŤ NAJMODERNEJŠIU PLAVÁREŇ NA SLOVENSKU ROZHODNÚ POSLANCI V STAROM MESTE

Zámer mesta odkúpiť plaváreň za sumu do 100 000 eur (nie za 1 euro, ako o tom mylne informuje mestská časť) je férový krok. Tu nejde obchodovať súkromná firma, ale mesto s jeho mestskou časťou. Čiže obidvom by malo ísť o ľudí a nie biznis. Keď prišla požiadavka od starostu Petrovčíka, či by im mesto nemohlo zaplatiť 100 000 eur za plaváreň, povedali sme si, že sa o tom môžeme rozprávať. Preto sme aj takúto sumu dali nielen do návrhu rozpočtu, ale aj uznesenia k zámeru mesta odkúpiť Mestskú plaváreň.

Mesto je pripravené ju za približne 6-8 miliónov eur postaviť v troch etapách. Na svoje si prídu plavci, pólisti, na ktorých sa tiež v projekte myslelo a aj rodiny s deťmi. O projekte sme zatiaľ informovali zdržanlivo, lebo potrebujeme dohodu s mestskou časťou. Teraz je lopta na ich strane.

Starosta Starého mesta a tamojší poslanci nerozumejú, alebo nechcú pochopiť ponuku mesta, resp. sa snažia vytĺcť peniaze a politické body na úkor Košičanov. Verím ale, že nakoniec zvíťazí zdravý rozum. Ak áno, budeme mať najmodernejšiu plaváreň ktorá na Slovensku.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?