Vláda si kupuje pred voľbami ľudí

Autor: Jaroslav Polaček | 11.11.2019 o 21:36 | Karma článku: 6,30 | Prečítané:  2651x

Politici svoje konania pred voľbami prekryjú predvolebnými letákmi s textom „DALI SME VÁM TO ZADARMO“ 

Problém je v tom, že účet za ich predvolebné balíčky majú zaplatiť mestá a obce. Povedzme si to rovno tak, ako to naozaj je. Nič nie je zadarmo. Kúpa voličov predvolebnými sociálnymi balíčkami ale už zašla priďaleko. S prichádzajúcimi voľbami sa dostáva boj o voliča do finále. Slovíčko “zadarmo” už pomaly aj zľudovelo. Kto však to ZADARMO, ktoré bude vyskakovať z každého plagátu, zaplatí?

PRE ŠTÁT ZADARMO, PRE KOŠICE 10 MILIÓNOV

Všetko to „zadarmo“ zaplatia obce a mestá. Lebo peniaze na lúke rastú len na obrázkoch. V reálnom živote, keď jeden rozdáva, druhý musí platiť. V politickom súboji to potom vyzerá tak, že jeden je ten dobrý a druhý zlý. Takto nejak sa asi zamýšľajú na vláde pri tvorbe nových predvolebných sociálnych balíčkov. Najskôr prišli vlaky zadarmo, len prednedávnom pridali obedy zadarmo a rekreačné poukazy, ako inak, zadarmo. Pridala sa chodníková novela, zákon o sociálnych službách či odmeňovaní zamestnancov. No a posledný najväčší úder prišiel so zmenou zákona o výške nezdaniteľnej časti základu dane. To posledné znie trochu krkolomne, ale pre nás v samospráve zásadne. My sme totiž tí, ktorí majú všetko zabezpečiť a zaplatiť.  Nové „balíčky“ budú stáť každý rok mesto Košice približne 10 miliónov eur navyše. Popri tom, čo musíme splácať milióny eur za chyby našich predchodcov pri zbabraných projektoch, je to ďalšia silná rana. Skúšali sme vyjednávať a spolu s ďalšími primátormi aj štrajkovať pred Národnou radou, nepomohlo. 

NAŠI ĽUDIA NA PRIMÁTORSKÝCH POSTOCH SKONČILI

Naskytá sa otázka, kde boli vládni lídri pri podobných návrhoch doteraz. Mne z toho vychádza, že sa im to akurát teraz náramne hodí, urobiť z primátorov tých zlých. A to z dvoch dôvodov. Prvým je, že sa blížia voľby a vtedy pozlátko víťazí nad obsahom a druhým dôvodom je, že si to vyžerú tí nezávislí podporovaní pravicou. Lebo ak si spomínate, takmer naprieč celým Slovenskom dali v komunálnych voľbách ľudia smerákom pred rokom červenú. 

ČO TERAZ, KDE NÁJDEME MILIÓNY EUR?

Celý rok sa snažíme šetriť. Napríklad obstarávania robíme cez elektronické trhovisko. Žiadne kšefty. Podarilo sa nám tiež, že väčšina z peňazí za parkovanie zostáva v meste a nie vo vreckách súkromnej firmy. Vláda nám ale poslala účet, ktorý je privysoký. Hľadáme riešenia. Ostatné krajské mestá už ohlásili zvyšovanie daní. My hľadáme cestu, aby sa účty za vládne balíčky dotkli ľudí v Košiciach čo najmenej. Budem rokovať s poslancami a hľadať kompromis.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Gröhling je zrelý na demisiu

V Hirošime otvorili školy dva mesiace po naozajstnej atómovke.


Už ste čítali?