Kšeftovať nebudem, na to zabudnite

Autor: Jaroslav Polaček | 24.9.2019 o 20:58 | (upravené 25.9.2019 o 3:24) Karma článku: 8,35 | Prečítané:  3592x

Páni poslanci! Nečakal som, že budete chodiť s požiadavkami, ktoré sú za hranou zákona. A už vôbec som nečakal, že na mňa budete verejne útočiť a dvíhať varovný prst. Takže nie vy, ale ja teraz dvíham varovný prst pre vás.

Dejú sa nám tu v meste aktuálne veľké zákulisné hry. Okrem torpédovania zvonku od Rašiho, Hrehu a ďalších dobrákov, ktorí to vždy s našim mestom a krajinou „mysleli dobre“, sa začínajú už aj útoky zvnútra.  Tie zvonka sú mi ukradnuté, napríklad na Rašiho výlevy už ani nereagujem. Nemá to zmysel. Na naozajstné zmeny potrebujeme veľa času a energie a strácať ju s Bratislavčanom Rašim nám v budovaní Košíc nepomáha.

Problém je ale aktuálne vo vnútri a z toho som veľmi sklamaný. Dokážem zniesť veľa, ale prerod aktivistu na Smeráckeho poslíčka a lobistu je pre mňa silná káva. Navyše keď je to človek, ktorý mal dôveru v dôležitých veciach. Ja som do politiky nešiel s ružovými okuliarmi, ale priznám sa, že som od niektorých poslancov čakal viac. Minimálne som nečakal, že tak rýchlo poprú sami seba. Nečakal som, že budú za mnou chodiť s požiadavkami, ktoré sú na hrane alebo už aj za hranou zákona. A už vôbec som nečakal, že na mňa budú verejne útočiť a dvíhať na mňa varovný prst.

Páni, takto nie. Aj keby som mal stratiť vašu podporu v zastupiteľstve, ani za svet s vami kšeftovať nebudem. Mne k spokojnosti stačí môj starý Pegueot, strecha nad hlavou a chalupa, kde chovám kozy. A to si myslím, že mám viac, ako kopec iných ľudí. Takže, ak si myslíte, že takouto mediálnou masážou dostanete čo chcete, tak vám tu a teraz odkazujem: zabudnite. Ja som sa do politiky nabaliť neprišiel a nevezmem ani euro. Nepotrebujem ho. Ako primátor mám zo zákona plat viac ako slušný.

Vysvedčenie prichádza raz za nejaké obdobie. Ja ho od Košičanov dostanem o 3 roky. Podporovali ste ma, pretože sme spoločne sľubovali čestnosť, tvrdú prácu a výsledky  pre ľudí. Máme rozbehnuté projekty, za ktoré nás Košičania pochvália, ale treba ich podoťahovať do konca. Takže nie vy, ale ja teraz dvíham varovný prst pre vás. Nebudem spolupracovať s nikým, kto háji záujmy vplyvných politikov, či ľudí z pozadia. Ak chcete ale makať a toto bola len nezmyselná odbočka zlým smerom, som ochotný aj naďalej spolupracovať. Egá ešte žiadne výsledky nepriniesli.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Gröhling je zrelý na demisiu

V Hirošime otvorili školy dva mesiace po naozajstnej atómovke.


Už ste čítali?