Letný festival mládeže v Košiciach nebude, nie je politická vôľa

Autor: Jaroslav Polaček | 22.3.2019 o 14:21 | Karma článku: 10,02 | Prečítané:  4425x

Táto vláda nám nepomôže, pomôžeme si sami. Košice sú metropola východu, ktorá si zaslúži poriadne športoviská medzinárodného významu. Ja ako primátor nemôžem akceptovať polovičné a zároveň predražené riešenia a provízne systémy.

Je smutné, keď ego zvíťazí nad zdravým rozumom. Ešte smutnejšie je, keď vlastné ego zvalcuje politika. Ego vyhralo nad politikom, ktorý tvrdil, že Košice miluje.

Olympiáda mládeže v Košiciach nebude. Je mi to ľúto, pretože práve toto podujatie mohlo pozdvihnúť Košice. Po hrách by nám tu zostali športoviská, kde by mohla trénovať naša mládež a rozvíjať svoj talent. Košice by to potrebovali ako soľ, v športe totiž roky upadáme.

Na toto podujatie by sme však potrebovali minimálne 3x toľko peňazí, ako máme k dispozícii. Vláda sľúbila, že pomôže. Ego Richarda Rašiho by však zrejme nezvládlo, že by Polaček zlízol smotanu za úspech hier. Je to síce smiešne, ale je to tak. Iné vysvetlenie nemám. Urobili sme všetko, čo bolo v našich silách. Boli sme za ním v Bratislave a to čo sa dialo za zatvorenými dverami, radšej nebudem ani komentovať. Kamaráti nie sme, ale nebudem mu robiť väčšiu hanbu, ako pred ľuďmi má. Diplomaticky povedané: o hrách sme sa ani nebavili, nemal chuť.

Ak by sme hry predsa len chceli zorganizovať, Košice by to vyšlo poriadne draho. Nie len peňazí, ale aj ľudských kapacít. A to všetko s neistým výsledkom. Bez peňazí sa nedá prerobiť byt, postaviť chodník a ani zorganizovať hry, na ktoré majú prísť tisíce športovcov. Nehanbím sa povedať, že by to bolo pre Košice pri týchto okolnostiach nevýhodné.

Chcem ale povedať niečo iné.  Táto vláda nám nepomôže, pomôžeme si sami. Košice sú metropola východu, ktorá si zaslúži poriadne športovisko medzinárodného významu. Ja ako primátor nemôžem akceptovať polovičné a zároveň predražené riešenia.  Mojou prioritou ostáva vybudovanie nového futbalového štadióna ale aj národného tenisového centra bez predražených riešení a hlavne bez provízií. To bol môj volebný program.

Investovať sa oplatí len do takého športového stánku, ktorý je multifunkčný a môže slúžiť aj na rekreačné športovanie alebo rozvoj mládeže. Košiciam chýba kvalitný futbalový štadión ale aj multi hala pre celú škálu športovcov.

Je pre mňa nepochopiteľné, že tieto športové stánky stále nemáme. Okrem hokeja tu nemáme už poriadne žiadny ligový tím. Výnimočný ženský basketbalový tím smerácke vedenie mesta, ktoré tu bolo osem rokov priviedlo do záhuby. Pripomínam, že išlo o vedenie mesta vládnej strany, ktorá mala Košiciam pomôcť.

Robím a urobím všetko čo je v mojich silách, aby sa šport v Košiciach zdvihol. Pracujeme na lepšej koncepcii športu. Nielen na futbale.

Pracujeme na fungujúcich Košiciach, dôverujte nám.

Viac o podujatí TU https://sancapresport.sk/

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Haščák strávil noc za mrežami. Môže tam pobudnúť dlhšie

Po zásahu sa vzdal výkonných funkcií v Pente. Ostáva spolumajiteľom.


Už ste čítali?