Rašiho vietnamská spojka

Autor: Jaroslav Polaček | 11.8.2018 o 8:48 | Karma článku: 10,21 | Prečítané:  11203x

Vedenia delegácie sa ujal primátor Raši so zámerom rozšíriť svoje medicínske znalosti aj o receptúru na polievku Pho. Chybou krásy bolo, že cesta mala zostať utajená. Podobne, ako o 2 roky neskôr mal byť utajený únos Vietnamca.

Bývalý vietnamský komunistický funkcionár Trinh Xuan Thanh sa z Nemecka nedobrovoľne vrátil do vlasti. Výrazne k tomu dopomohol aj slovenský vládny špeciál, ktorý tejto našej spriatelenej krajine bezplatne zapožičal minister vnútra Róbert Kaliňák.

Vietnam je pre našinca exotická krajina, ktorú v Košiciach poznáme najmä tým, že si občas skočíme k „Vietnamcovi“ na ryžové rezance. No na jar roku 2015 sa úzke vedenie mesta Košice rozhodlo spoznať a preveriť pravú chuť jarných závitkov priamo vo Vietnamskej ľudovej republike.

Košický primátor Raši bol s Lenártovou vo VietnameKošický primátor Raši bol s Lenártovou vo Vietname (Foto: vietnamnews.vn)

Vedenia delegácie sa ujal primátor Raši so zámerom rozšíriť svoje medicínske znalosti aj o receptúru na polievku Pho. Chybou krásy bolo, že cesta mala zostať utajená. Podobne, ako o 2 roky neskôr mal byť utajený únos Vietnamca z Nemecka.
Keď dnes sledujeme u Kaliňáka vykrúcanie sa zo svojho podielu na únose, zisťujeme, že déjà vu funguje. Lebo po odhalení cesty rovnaký folklór so zatĺkaním a vykrúcaním predviedol aj Raši, dnes už člen vlády. Keď nepresvedčil verejnosť s verziou dovolenky za vlastné, svoj výlet so šarmantnou námestníčkou Lenártovou napokon „obhájil“ ako kombináciu súkromno – oficiálnej pracovnej cesty s dovolenkou pri údajnej príležitosti otvorenia prvého honorárneho konzulátu Vietnamu v Košiciach.

Návšteva ktorá nebola - únos ktorý sa nestal

O návšteve košická radnica neinformovala. Veď aj načo, ak nikoho neuniesli a všetci svorne tvrdili, že cestujú ako súkromné osoby za „vlastné“. To dá aj sedliacky rozum, že ak prídete do Vietnamu a v mene mesta si vymeníte vlajočky, podpíšete memorandum a opečiatkujete kadečo, tak je to „OK“. Stačí, že cestu vyhlásite za súkromnú.

Možno to nakoniec bolo inak. Naši komunisti sa s komunistami ľudovej republiky zahryzli do vlastného súkromného medicínsko-IT biznisu. Na znak priateľstva potom pri vládnom hoteli Bôrik v rámci výpomoci presunuli  Trinh Xuan Thanh-a do slovenského vládneho špeciálu, na ktorý sme sa im zložili my ako daňoví poplatníci SR.

Jediný rozdiel v týchto utajených cestách je len v tom, že kým Rašiovci mali z Hanoja, žiaľ, spiatočnú letenku, unesený chudák Trinh Xuan Thanh dostal od Slovenskej vlády iba jednosmernú nenávratnú cestu do komunistického väzenia.

Na Rašiho memorandum z Vietnamu treba slovníkNa Rašiho memorandum z Vietnamu treba slovník (Zdroj: facebook)

Dovetok: Ani po troch rokoch nik z Košičanov netuší, komu a čomu prospela Rašiho utajovaná vietnamská misia. Ktovie, možno vyšetrovanie únosu objasní aj túto otázku. Niet však pochýb o tom, že Raši v Hanoji pomohol obnoviť tradičné priateľstvo dvoch komunistických režimov. V novej funkcii podpredsedu vlády má príležitosť obhájiť Kaliňáka.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Gröhling je zrelý na demisiu

V Hirošime otvorili školy dva mesiace po naozajstnej atómovke.


Už ste čítali?