Koľko negatívnej energie sa v Košiciach mohlo ušetriť

Autor: Jaroslav Polaček | 2.7.2018 o 12:06 | (upravené 2.7.2018 o 14:25) Karma článku: 3,37 | Prečítané:  1515x

Od začiatku stačil zdravý sedliacky rozum na to, aby každý pochopil, že zmluva medzi EEI a mestom Košice je neplatná. My sme však od vedenia celé roky počúvali, že práve my hŕstka poslancov sme tí zlí, ktorí ničomu nerozumejú...

Kolegovia poslanci, občania, ale aj Vy pán Raši, verím, že nás sledujete..

Tak to máme už tretíkrát za posledné týždne čierne na bielom.

Po krajskom súde, NKÚ a aj po vyjadreniach viacerých nezávislých právnikoch, už aj štúdia Právnickej fakulty UPJŠ potvrdila to, čo roky všetci tvrdíme.

Zmluva medzi mestom Košice a súkromnou parkovacou spoločnosťou EEI je vrátane všetkých jej dodatkov neplatná – Nepodsúvajte nám iný názor!

Od vedenia mesta sme však miesto konštruktívneho prístupu a preverenia faktov celé roky počúvali, že práve MY hŕstka poslancov sme tí zlí, ktorí ničomu nerozumejú a stavajú sa do pozície akýchsi samozvaných vykladačov právnych noriem. Od začiatku však stačil zdravý sedliacky rozum na to, aby každý pochopil, že zmluva medzi EEI a mestom je neplatná, pretože odporuje viacerým právnym predpisom.

Hoci to dobre vedeli aj páni a povedzme, že aj dáma vo vedení mesta vrátane viacerých právnikov, ktorých tam zamestnávajú, či majú medzi poslancami, boli sme to my hŕstka poslancov a košickí aktivisti, ktorí sme na to museli upozorňovať. Smiali ste sa nám, očierňovali nás, no znova a znova sa ukazovalo, že my máme pravdu. Nie MY, ale práve VY ste vytvárali dojem po celom meste a spôsobovali negatívnu emóciu a traumu Košičanom. Tí boli obeťami fyzického a psychického násilia, či zastrašovania rôzneho druhu, keď sa domáhali svojich práv.

Koľkej negatívnej energie, ktorú ste v meste spôsobili svojim konaním či nekonaním, by sme všetci boli ušetrení, keby už v roku 2013 po podnetoch terajšieho župana Rastislava Trnku si mesto nechalo vypracovať tento posudok?

Nerozumiem, prečo aspoň v roku 2016, keď voči tejto zmluve boli najväčšie protesty Košičanov, mesto nezadalo vypracovať právnu analýzu! Neuveriteľná tvrdohlavosť vedenia mesta, ktorej dôvody asi všetci z pozadia firmy EEI tušíme, spôsobila traumu Košičanom. Kvantá negatívnej energie sa valili na nich zo strany vedenia tohto mesta. Buriči, vandali, tí zlí aktivisti. A pritom sme iba žiadali komplexné riešenie parkovania, ktoré bude v prospech Košičanom a nie iba v záujme súkromnej spoločnosti, ktorá je už dlhé roky pod ochranou vedenia mesta.

A preto, aj vzhľadom na rozsiahlosť štúdie Právnickej fakulty UPJŠ, ktorá sa zaoberá všetkými okolnosťami parkovania v Košiciach, sa musíme rozhodnúť zodpovedne.Nevyplatiť EEI žiadne odškodné a naopak požiadať súd o určenie platnosti zmluvy. A dovtedy mať pripravené mestské riešenie tak, ako to sľuboval už bývalý primátor Raši v decembri 2017.

Na záver mi ostáva položiť už iba jedinú otázku: Kde je Raši?

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Gröhling je zrelý na demisiu

V Hirošime otvorili školy dva mesiace po naozajstnej atómovke.


Už ste čítali?