Fikcia: Primátor Richard Raši zabezpečil vďaka sesternici lacnejšiu cenu za odpad

Autor: Jaroslav Polaček | 18.6.2017 o 12:42 | (upravené 18.6.2017 o 17:16) Karma článku: 3,83 | Prečítané:  878x

Po rýchlych jednaniach a uplatnení tzv. princípu „vzájomnej reciprocity“ primátor Raši (SMER-SD) vybavil cez svoju sesternicu dobrú cenu v košickej spaľovni. Mesto tak ušetrilo 1,3 mil. €

Pred pár dňami v médiách zarezonovala informácia nezávislých poslancov mesta Košice Jaroslava Polačeka a Marcela Gibódu (obaja nezávislí), že firma AGB ekoservis s.r.o., ktorej vlastníčkou je sesternica primátora pani Janka Palčiková, dokáže sprostredkovať v KOSIT-e spálenie odpadu lacnejšie (za menej ako 56€/t), ako to za mesto Košice dokáže vybaviť  jej bratranec a primátor, Richard Raši (SMER.SD). V súčasnosti Košičania platia 72€/t.


Nezištná práca Rašiho sesternice pre mesto Košice
Po tomto šokujúcom odhalení a po porovnaní cien s inými samosprávami, ktoré platia KOSIT-u tiež menej ako mesto Košice (30 až 56€/t), sa primátor Richard Raši (SMER-SD) rozhodol požiadať svoju sesternicu, aby aj pre mesto Košice „vyrokovala“ lepšiu cenu v spoločnosti KOSIT.
Po rýchlych jednaniach a uplatnení tzv. princípu „vzájomnej reciprocity“ sa zúčastnené strany dohodli, vďaka čomu Košičania ušetria na jednej tone odpadu 20 Eur. Primátor Raši tak „vlastnou hlavou“ a vďaka nezištnej pomoci svojej sesternice ušetril ročne Košiciam 1,3 milióna eur. Nad celou odpadovou transakciou prevzal finančný dozor manžel primátorovej sesternice pán Palčik, ktorý ako náčelník mestskej polície má s kontrolou rôznych obchodov skutočne obrovské skúsenosti.

čítajte aj: 
Poslanci: Rašiho sesternica zarába vďaka Kositu


Podiel Košíc v KOSIT-e je zachránený
Vďaka tejto úspore sa vytvorili pre mesto Košice dostatočné zdroje na pokrytie nevyhnutnej investície do spoločnosti KOSIT na jej obnovu. Mesto tak svoj podiel nepredá a zachová si svojich 34% v spoločnosti KOSIT.

Mesto Košice dokonca z úspory ročne vyčlení cca 300 000 Euro na plánované investície do športovísk a detských ihrísk. Dôjde tak na naplnenie predvolebných sľubov pána Rašiho (SMER-SD) ako aj pána poslanca Sidora (Šport do Košíc) a to bez nutnosti zbytočne rozpredávať majetok Košičanov.

Poslanci Polaček a Gibóda navrhujú oceniť primátora Rašiho a jeho sesternicu pani Palčikovú najvyšším ocenením mesta Košice
Za toto nezištné nasadenie pre mesto Košice navrhla dvojica nezávislých poslancov mesta Košice, paradoxne doteraz najväčších kritikov politiky primátora Rašiho, pre neho aj jeho sesternicu najvyššie ocenenie mesta Košice. „Po takomto výkone pre Košičanov si ju obaja jednoznačne zaslúžia“ odôvodnili svoj návrh poslanci Jaroslav Polaček a Marcel Gibóda. (koniec fikcie)


Priatelia, príďte nás podporiť a zastaviť nezmyselné rozpredávanie majetku mesta Košice pre fanúšikov spoločnosti SMER s.r.o.. Predávať funkčnú firmu, ktorá je zanedbaná len preto, že mesto Košice si nerobí svoju kontrolnú úlohu je absurdné. (19.06 po 8:00 budú poslanci v Košiciach rozhodovať - zastavme ich!)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Gröhling je zrelý na demisiu

V Hirošime otvorili školy dva mesiace po naozajstnej atómovke.


Už ste čítali?