Prečo ísť voliť? Prečo strácať čas? Načo je mi nejaké VÚC?

Autor: Jaroslav Polaček | 8.11.2013 o 9:48 | (upravené 8.11.2013 o 11:40) Karma článku: 4,35 | Prečítané:  628x

Aj takéto otázky sa objavili počas osobných stretnutí, ktoré sme za posledný mesiac s občanmi absolvovali. Vo väčšine drieme skepsa a nedôvera ale aj nevedomosť.

Z rozhovorov s Vami sme zistili, že veľká skupina z vás sa volieb nezúčastňuje, pretože ich správa vecí verejných nezaujíma. Ďalší stratili vieru v politikov. Iní neveria, že to v našej krajine bude niekedy lepšie. Najväčšia skupina však k volebným urnám nechodí, lebo nevie, čo samosprávne kraje znamenajú, čo pre nás robia, aké úlohy a potreby zabezpečujú.

Táto nevedomosť je v nás politikmi a straníkmi často úmyselne pestovaná! Nevedomý občan je ľahkou korisťou pre vyzretých 20 ročných politikov. Ľahko sa im tak zastierajú možnosti ako by spoločnosť mohla fungovať lepšie. Ľahšie sa im vďaka našej nevedomosti získava moc a kontrola nad obrovskými hodnotami, ktoré tu budovali už naši starí rodičia. Cielene vytvárajú prostredie, aby to tak zostalo aj v budúcnosti. Zneužívajú moc, ktorú im prepožičiavame.

Pred nami je teda obrovská úloha, ktorá spočíva v efektívnom a modernom sprostredkovávaní informácií o orgánoch verejnej moci, akými sú aj vyššie územné celky. Iba tak dokážeme naplniť právo každého občana využívať možnosti ponúkané štátom a samosprávou. Aby sa človek-občan mohol slobodne rozhodnúť ako ďalej, musí byť dostatočne informovaný. Iba vtedy si dokáže vybrať svojho voleného zástupcu, dať mu dôveru a svoj hlas.

Nenechajte svojvoľne rozhodovať hŕstku ľudí o Našich potrebách, záujmoch a budúcnosti!

Zistite si informácie o kandidátoch vo voľbách do vyšších územných celkov a na základe nich PRÍDŤE VOLIŤ!

V sobotu 9. novembra sa presvedčíme, či sme pripravení na zmenu a pokrok. Váš hlas má obrovskú hodnotu a dáva Vám možnosť určiť či sa naša spoločnosť posunie dopredu, alebo zostane apaticky stáť na mieste.

Všetkým s úctou Jaroslav Polaček a Marcel Gibóda

Viac informácií o VÚC sa od nás dozviete aj na našich blogoch: http://jaroslavpolacek.blog.sme.sk/http://giboda.blog.sme.sk/

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Branci obchádzajú zákon a sú nebezpeční

Demokracia má právo brániť sa a je najvyšší čas, aby to začala aktívne robiť.

KULTÚRA

Vojna bez krvi. Dunkirk je filmová anomália

Film leta bol prijatý s istým nepochopením.


Už ste čítali?