Materské centrum a rozvoj v Košiciach vymenili za 72.000€

Autor: Jaroslav Polaček | 15.3.2012 o 9:48 | (upravené 15.3.2012 o 12:05) Karma článku: 9,24 | Prečítané:  1684x

Poslanci Košického Severu odmietli úvahu o detských ihriskách, materskom centre či dôstojnej aktivite pre seniorov. Odmietli dať slovo občanom, ktorí ich chceli požiadať, aby ich funkcia bola čestná, bez nároku na odmenu. Od občanov odmietli prevziať aj petíciu.

Zastupiteľstvo bolo úbohé. Dnes už viem, že ani jednému z poslancov nejde o skutočný cieľ a všetko je len trápne divadlo, ako sa skryť za stranícke tričko, tváriť sa dôležito a zobrať peniaze.

Ako prednosta úradu sme spolu so starostom pre 23 členný poslanecký zbor pripravili rozpočet, ktorý niesol znak len tých výdavkov, ktoré sú nevyhnutné pre dôstojný chod miestneho úradu a súvisia s najzákladnejšími úkonmi mestskej časti, vyplývajúcich zo zákonov. Chceli sme, aby o uvoľnených peniazoch (80.000€) rozhodli sami. Zbytočne.

Sú pripravení si zobrať všetko a dokázať, že nevieme túto mestskú časť riadiť. Nielen že nič nepostavíme, ale aj také triviálne položky ako kosenie, kultúra a šport v rozpočte nie sú. Na Severe nebudeme ani svietiť a počas najbližšej zimy ani kúriť. Majstri na rozpočet bezhlavo škrtali mysliac na seba. Vo svojej výzve (14.03.2012) na zastupiteľstve som prosil, aby zvážili svoje konanie, nakoľko som si myslel, že všetci máme ten istý cieľ, ktorí sme spoločne už niekoľkokrát pomenovali. Tým cieľom mal byť rozvoj mestskej časti smerom k občanom.  Rozhodli sa inak. Nepomohlo ani to, že na mojej skrátenej mzde v porovnaní s mojím predchodcom mestská časť ušetrila v roku 2011 viac ako 11.000 eur.

Nedalo mi to, a preto som na zastupiteľstve učinil výzvu:

„Ako prednosta úradu sa vzdávam svojej mzdy v prospech Mestskej časti Košice-Sever a vyzývam Vás, poslankyne a poslanci, aby ste sa vzdali svojich odmien. Zároveň Vás pani kontrolórka vyzývam, aby ste zvážili, či by nebolo vhodné znížiť Váš úväzok tak, ako je to aj v iných mestských častiach. Všetci sme z košického Severu, prosím zvážte a učiňte také rozhodnutie, aby chod mestskej časti bol dôstojný a naše okolie, ako aj kritici videli, že máme čistý úmysel riadiť našu mestskú časť!" Reakciou zastupiteľstva, okrem jediného poslanca Martina Skalického (SaS), ktorý bol ochotný vzdať sa svojej odmeny, bolo pohŕdanie a hlúpa chamtivosť ľuďmi volených zástupcov.

Poznámka:

  • Po odčítaní povinných výdavkov ako sú sociálne služby, prenesený výkon štátnej správy a mzdy zamestnancov (hrubý priemer 780€) na rozvoj mestskej časti zbežných výdavkov ostáva na rozvoj mestskej časti cca 80.000€.
  • Mzdy zamestnancov 25+prednosta sú rozpočtované na 246.000€. Poslanecké odmeny vzmysle uznesenia oodmenách poslancov zroku 2011 zaťažia rozpočet sumou 72.000€.
  • Zmenou organizačnej štruktúry vroku 2011 sme znížili stav zamestnancov z 36 na 26.
  • Kapitálové príjmy mestská časť nemá.

Užitočné linky:

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Branci obchádzajú zákon a sú nebezpeční

Demokracia má právo brániť sa a je najvyšší čas, aby to začala aktívne robiť.

KULTÚRA

Vojna bez krvi. Dunkirk je filmová anomália

Film leta bol prijatý s istým nepochopením.


Už ste čítali?