Poslanci na košickom Severe nechcú verejné súťaže

Autor: Jaroslav Polaček | 2.11.2012 o 7:24 | (upravené 2.11.2012 o 10:24) Karma článku: 6,58 | Prečítané:  969x

Kto nebol, neuverí. Po ôsmich hodinách rokovaní zastupiteľstva bol výsledok takmer nulový. Veľa nechýbalo a poslanci by mi boli zakázali písať blogy - vraj „vynášam z domácej kuchyne.“ Horší je však ich rôzny meter na dve podobné situácie:

       Tá prvá súvisela s podpísaním zmluvy medzi MČ Košice - Sever a  víťazom verejnej súťaže pre vznik rodinného centra. Čo poslanci uznesením zakázali (podmienky súťaže). Poslanci chcú vlastnú komisiu a vlastnú súťaž,  pretože sú už dlhodobo rozhodnutí, kto mal byť víťazom. Okrem miestnych poslancov na starostu tlačia aj papaláši mesta či poslanec národnej rady (reprezentant víťaznej strany). Jednoducho povedané, vyhrať má drahší a horší.

       V druhom prípade, na tom istom zastupiteľstve, asi o jednu hodinu tí istí poslanci prikázali starostovi nevyhlasovať verejnú súťaž na prenájom minigolfového ihriska, ktorou sme chceli získať viac peňazí do rozpočtu mestskej časti. Súčasný nájomca platí 1.660 eur ročne za bufet a minigolfgolf už desať rokov (zmluva). Poslanci žiadajú starostu, aby rokoval so súčasným nájomcom o výške nájmu a zrušil mu zaslanú výpoveď. Na otázku starostu, ako si poslanci predstavujú rokovanie s nájomcom, a teda o akej výške nájmu má s nájomcom rokovať, sa však nedozvedel. Zaujímavý je poznatok, že zmluva bola podpísaná s bývalým vedením mestskej časti, v ktorom figurovala aj manželka nájomcu. Stačí už len hádať, či niektorí poslanci „neposlancovali" náhodou aj za bývalého vedenia mestskej časti.

       Zvláštni poslanci alebo fenomén na Slovensku? www.kosicesever.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Muži prišli na to, ako po narodení dieťaťa získať viac peňazí

Ak ide na materskú aj muž, rodina si môže pekne privyrobiť. Veľa ľudí o tom nevie.

PLUS

Ako dostať ministra za mreže? Učme sa od Rumunska

Rumunom sa darí bojovať s korupciou.

SVET

V najväčšom austrálskom zábavnom parku zomreli ľudia

Za tragédiou je zrejme dopravný pás na vodnej atrakcii.


Už ste čítali?